English

Russian
Anasayfa  |  Künye   |  Haberler  |  İletişim

Avrasya Dergisi

Hızlı ErişimDergi Hakkında


 Avrasya Uluslararası Araştırmalar Dergisi akademik, bilimsel ve araştırmaya dayalı makalelerin yayımlandığı sanal (e-journal) bir dergidir.
Temmuz ve Ocak aylarında olmak üzere yılda en az iki sayı düzenli olarak yayımlanmaktadır. Bu iki sayının yanında sahalarında kendini ispatlamış bilim adamlarının çıkarmak istediği özel sayılar da yayımlanacaktır.
Avrasya Uluslararası Araştırmalar Dergisi ilgili alanda görev yapan akademisyenlerin istekleri doğrultusunda kurulmuş bir dergidir.
Avrasya Uluslararası Araştırmalar Dergisi, Rusça başta olmak üzere, Türk dilleri ve edebiyatları, Ortadoğu, Orta Asya ve Avrupa dil, kültür, edebiyat, tarih, antropoloji, halkbilim gibi konularda araştırmaya ve incelemeye dayalı makale kabul eden bilimsel bir dergidir.
 Avrasya Uluslararası Araştırmalar Dergisi araştırmaya, incelemeye ve değerlendirmeye dayalı orijinal, akademik ve bilimsel makalelerin yayımlandığı bir dergidir. Avrasya  Uluslararası Araştırmalar Dergisi sosyal bilimler alanında çıkan bir dergi olduğu için Türkçe, Rusça ve İngilizce olmak üzere makaleler de yayımlanmaktadır.
Avrasya Uluslararası Araştırmalar Dergisi hiçbir üniversiteye ve kuruma bağlı olmadan bir kısım akademisyenler topluluğu tarafından bağımsız ve özgür olarak yayınlarına devam etmektedir.
 


Gelişmiş Arama


Duyurular

    DUYURU

    Temmuz 2016 sayımız Kazakistan özel sayısı olarak yayınlanacaktır. Bu sayının editörlüğünü A.Yesevi Uluslararası Türk Kazak Üniversitesi'nden Phd. Dr. Nurzhan ABİSHOV yürütecektir.


    DUYURU

    Dergimize yazı göndermek için "Üyelik" linki aracılığıyla dergiye üye olmanız gerekmektedir.Adres :ANKARA
Telefon :0506 509 32 59 Faks :
Eposta :info@avrasyad.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri